Muzyka dla "Macowców"

Firma Apple planuje uruchomienie w najbliższych dniach serwisu muzycznego dla użytkowników komputerów Macintosh - wynika z nieoficjalnych informacji. Tezę tę zdaje się potwierdzać zaplanowana na 28 kwietnia prezentacja, anonsowana hasłem "muzyka dla Twoich uszu".

O planach tych poinformował m.in. Reuters. Z nieoficjalnych informacji wynika też, że premierze serwisu towarzyszyć będzie premiera nowego modelu przenośnego odtwarzacza iPod. Pierwsze informacje o "muzycznych" planach Apple'a pojawiły się w ubiegłym tygodniu - spekulowano, że koncern zamierza kupić firmę Vivendi Universal.

Przedstawiciele Apple zdecydowanie zaprzeczyli tym rewelacjom - pośrednio potwierdzili jednak, że planują uruchomienie serwisu muzycznego, z którego internauci będą mogli za odpowiednią opłatą pobierać zarówno całe albumy, jak i pojedyncze utwory. W przeciwieństwie do wielu innych tego typu serwisów, pobranych piosenek będzie można słuchać prawdopodobnie nie tylko na komputerze, ale również za pomocą przenośnych odtwarzaczy audio (jednym z nich - jeśli nie jedynym - będzie na pewno iPod Apple'a).