Muzyka bez limitu - coraz więcej ofert

Wszystko wskazuje na to, że trend zapoczątkowany przez Nokię i jej usługę Comes with Music, pozwalającą na nielimiotowane pobieranie muzyki w zamian za zryczałtowaną opłatą, znajduje coraz większą liczbę naśladowców. Tym razem podobną ofertę zaoproponowała sieć sklepów Sainsbury, mieszczących się w Wielkiej Brytanii.

Jej oferta to Datz Music, która po wniesieniu opłaty w wysokości 99 funtów, pozwoli na pobieranie nieograniczonej liczby utworów muzycznych przez okres 1 roku. Po tym okresie użytkownik może zachować wszystkkie pobrane wcześniej utwory, które nie posiadają żadnych zabezpieczeń (w tym DRM). Jedynym warunkiem umożliwiającym pobieranie muzyki jest posiadanie specjalnego oprogramowania oraz paluszka USB.

Usługa jest kompatybilna tylko z komputerami z zainstalowanym Windowsem. Oferowanych utworów jest zaledwie około 2 milionów i pochodzą tylko z dwóch dużych wytwórni muzycznych: EMI oraz Warner. Trudno więc przypuszczać, aby taka usługa zdobyła większą popularność niż Comes with Music, którego oferta jest znacznie bogatsza, a tylko niewiele droższa.