Muzyczny e-sklep dla audiofilów

Otwarty został właśnie kolejny muzyczny sklep online, MusicGiants. Właściciele sklepu kierują swoją ofertę przede wszystkim do audiofilów i słuchaczy ceniących jakość odtwarzanej muzyki - najniższy bitrate, w jakim dostępne są oferowane w MusicGiants utwory, to... 470 kbps.

Przypomnijmy, że w większości muzycznych e-sklepów wartość kompresji utworów w formie cyfrowej wynosi 128-256 kbps. W przypadku MusicGiants bitrate wynosi od 470 do 1100 kbps. Wszystkie pliki zapisane są w formacie Loseless WMA.

Większość plików dostępnych w sklepie kosztuje 1,29 USD (a więc drożej niż np. w iTunes), a przeciętna cena całego albumu wynosi 15,29 USD. Użytkownik może też pobrać i zainstalować oprogramowanie klienckie sklepu, MusicGiants Network, służące do zarządzania kolekcją muzyczną na dysku komputera. Poza formatem WMA program może odtwarzać także pliki MP3, WMV i WAV.

W katalogu sklepu można znaleźć artystów z takich wytwórni jak EMI, Warner, Sony BMG i Universal. Niestety, zakupów dokonywać mogą - przynajmniej na razie - tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Więcej informacji: MusicGiants