Multimedialne Yahoo!

Firma Yahoo, Inc. uruchamia dziś internetowy serwis muzyczny i filmowy Platinum. Osoby, które zdecydują się na korzystanie z niego w zamian za 9,95 USD miesięcznie uzyskają dostęp do pokaźnej liczby multimedialnych materiałów: wiadomości, prognoz pogody oraz ekskluzywnych programów telewizyjnych.

W ramach Platinum dostępne będą materiały dostarczane m.in. przez stacje telewizyjne ABC News, Weather Channel, CBS MarketWatch, CBS Sports, a także niepublikowane wcześniej fragmnety niezmiernie popularnych w USA reality show "Survivor" i "American Idol". Specjalna wersja serwisu przeznaczona będzie dla kibiców - będą w niej prezentowane rozgrywki ligii NCAA, mecze koszykówki oraz wyścigi NASCAR (taki pakiet będzie jednak droższy - cenę ustalono na 16,95 USD).

Usługa przeznaczona jest dla osób korzystających z szerokopasmowego dostępu do Internetu - mimo, iż przedstawiciele Yahoo! zapewniają, że do ich oglądania wystarczy łączę o prędkości 56 kb. Materiały filmowe i dźwiękowe będzie można odtwarzać za pomocą programów Windows Media Player lub Real Player.