Multimedialna misja TVP

Telewizja Polska uruchamia wersję beta swojego portalu.

Dotychczas oferta TVP S.A. dostępna była w dwóch serwisach: w tvp.pl, który prezentował programy poszczególnych anten i itvp.pl, który pełnił rolę portalu multimedialego oraz platformy do przeprowadzania transmisji online.

Teraz TVP rezygnuje z dwóch witryn i proponuje nowy, multimedilany portal w ramach witryny tvp.pl. Wersja beta będzie działać przez najbliższe tygodnie, aż do oficjalnego startu. Wtedy też zniknie projekt Itvp.pl.

W skład portalu TVP wchodzi 11 serwisów tematycznych: informacje, publicystyka, sport, dla dzieci, rozrywka, gwiazdy, filmoteka, kultura, historia, styl życia, wiedza i religia, a w zasobach zgromadzono ponad 8 tysięcy audycji. TVP udostępnia też największą kolekcję filmów dokumentalnych w polskim internecie.

Multimedialna misja TVP

Strona główna beta wersji portalu Tvp.pl

Jak podaje TVP internauci najchętniej oglądają takie pozycje jak Teleexpress, Wiadomości, Boso przez świat, Gwiazdy tańczą na lodzie. Domisie oraz seriale M jak miłość i Czas honoru.

Obecność w internecie to jeden ze strategicznych kierunków rozwoju TVP w najbliższym czasie, zapewnia Marcin Bochenek, członek Zarządu TVP, a udostępnianie zasobów telewizji poza dystrybucją telewizyjną ma uzupełniać ofertę programową telewizji i zwiększać do niej dostęp.

Wkrótce serwis zostanie wzbogacony o mechanizmy społecznościowe, a w przyszłym roku powstanie sklep internetowy z wydawnictwami TVP.

Nowy portal powstał we współpracy z Grzegorzem Niepewnym, freelancerem, który projektował stronę główną oraz agencją interaktywną Komitywa.