Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Mozilla odpiera zarzuty Symanteka

"W kwestii łatania wykrytych dziur wyglądamy znacznie lepiej niż Microsoft" - twierdzą przedstawiciele Fundacji Mozilla w odpowiedzi na wnioski, jakie płyną z ostatniego opracowania firmy Symantec, Internet Security Threat Report.

O wnioskach Symanteka, dotyczących bezpieczeństwa internetowego, informowaliśmy w tekście "Firefox i Macintosh - "święte krowy" bezpieczeństwa". Przypomnijmy, że z najnowszej edycji raportu koncernu wynika, iż w przeglądarce Firefox wykryto w pierwszym półroczu 2005 r. więcej luk niż w Internet Explorerze, wobec czego, "przesiadka z IE na przeglądarkę Mozilli nie jest już tak naturalną metodą uniknięcia internetoweych zagrożeń".

Tristan Nitot, prezes europejskiego oddziału Mozilli przekonuje, że w przypadku wykrycia dziury, reakcja Fundacji na zagrożenie, znalezienie rozwiązania i udostępnienie go użytkownikom przebiega o wiele sprawniej i szybciej, niż działania giganta z Redmond w analogicznych sytuacjach.

Jako przykład Nitot podaje przypadek luki umożliwiającej wykonanie błędu przepełnienia bufora, który został zgłoszony Mozilii 6 września, 8 września informacja o błędzie przedostała się do Internetu, a dzień później gotowe już było rozwiązanie (zmiana konfiguracji IDN). "Spójrzymy na Microsoft, który w tym miesiącu zrezygnował z publikacji patcha bezpieczeństwa - nam się nie zdarzają takie rzeczy", twierdzi Nitot.

Diabeł tkwi w szczegółach raportu Symanteka, co Nitot zresztą sam wytyka - to właśnie w oprogramowaniu koncernu znaleziono najwięcej luk krytycznych - przypominając również, iż w latach 2003-2005 firma Secunia opublikowała 22 biuletyny bezpieczeństwa dotyczące Firefoksa 1.x, nadając im status "mniej krytyczne", podczas gdy w tym samym czasie ukazało się 85 biuletynów dotyczących IE 6.x, oznaczonych jako "wysoce krytyczne".