Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Mozilla Foundation ma nowego prezesa

Gary Kovacs, były wiceprezes firmy Sybase, został nowym prezesem Fundacji Mozilla. Do głównych zadań nowego CEO należeć będzie dokończenie prac nad przeglądarką Firefox 4 i rozwój mobilnej wersji Firefoksa - Mobile.

Kovacs na miejscu prezesa zastąpił Johna Lilly'ego, który w maju zdecydował o rezygnacji ze swojego stanowiska. Mozilla dość długo szukała następcy - teraz jednak chwali się, że wybrała najlepszego z możliwych.

Nowy prezes Mozilli jest specjalistą w dziedzinie mediów internetowych i telefonii komórkowej. Wcześniej pracował m.in. w IBM, a ostatnio w niemieckiej firmie SAP. Przez 5 lat był też współpracownikiem firmy Macromedia.

Przed nowym CEO nie lada wyzwanie, bo choć Firefox utrzymuje pozycję na rynku przeglądarek, technologicznie zostaje w tyle za Google Chrome i Operą (słabsze wyniki w benchmarkach). Jednym z głównym celów Kovacsa, będzie z pewnością Firefox Mobile, który nie wytrzymuje na razie starcia z przeglądarkami Opera Mini i WebKit.

Obserwując rosnącą popularność Opera Unite i współpracę na linii przeglądarka - strony internetowe (vide: Internet Explorer 9), Mozilla powinna zwrócić uwagę na serwisy społecznościowe, takie jak Facebook i Twitter.

Premiera Mozilla Firefox 4 jeszcze w tym roku. Jak myślicie, zmiana prezesa wpłynie na postęp prac? Czy nowy FF pokaże nam swój "ognisty" charakter?