Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Mozilla Firefox pobrana ponad 50 milionów razy

W piątek, 29 kwietnia o godzinie 8:58 czasu PST (czyli o 18:58 w Polsce) ilość pobrań Mozilli Firefox na świecie przekroczyła magiczną liczbę 50 000 000 - podaje serwis SpreadFirefox. Z tej okazji został ogłoszony konkurs oraz pojawiły się okolicznościowe monety (wirtualne), zaprojektowane przez współuczestniczącego w projekcie grafika, Jameya Bojé.

Mozilla Firefox pobrana ponad 50 milionów razy

Moneta upamiętniająca 50 milionów pobrań Mozilli Firefox (źródło: SpreadFirefox.com)

Jak podaje SpreadFirefox, udało się już nawet zidentyfikować partnerską witrynę, na której miało miejsce znamienne pięćdziesięciomilionowe kliknięcie. Jeśli jej właściciel zdecyduje się na przyjęcie nagrody, informacja o nim zostanie podana do publicznej wiadomości w tym tygodniu.

Zwolennicy Firefoksa nie chcą jednak świętować samotnie. Portal SpreadFirefox namawia wszystkich do wzięcia udziału w konkursie, w którym do zdobycia tajemniczych "wyjątkowych i niespotykanych" nagród wystarczy udowodnienie swojej sympatii do flagowej przeglądarki Mozilla Foundation.

Za dowód może posłużyć zdjęcie, haft, przebranie lub cokolwiek innego. Podstawowym celem jest zrobienie jak największego wrażenia na ekipie SpreadFirefox.

Więcej informacji: SpreadFirefox