Morele po ukraińsku i z opcją TAX FREE

Sklep internetowy Morele.net uruchomił ukraińską wersję serwisu, a punkty osobistego odbioru towaru w Rzeszowie i Lublinie obsługiwać będą również klientów zza wschodniej granicy z możliwością zwrotu podaktu VAT w ramach TAX FREE.

Sklep oferujący sprzęt komputerowy i RTVhttp://Morele.net obserwując wzrost zainteresowania punktami odbioru towaru zlokalizowanymi w Polsce południowo-wschodniej wśród mieszkańców Ukrainy, zdecydował się uruchomić ukraińską wersję serwisu oraz ułatwić zakup produktów w ramach TAX FREE.

Zwrot podatku VAT na razie obowiązuje jedynie w rzeszowskim oddziale firmy, jednak - wg zapewnień - z czasem obejmie wszystkie NetPunkty na terenie całej Polski. Obecnie Morele.net posiada 14 punktów osobistego odbioru towaru.

Pod adresemhttp://www.ua.morele.net funkcjonuje ukraińskojęzyczna witryna, która ułatwić ma zakupy osobom zza wschodniej granicy. Aktualnie przetłumaczone zostały najważniejsze elementy menu sklepu niezbędne do poruszania się po witrynie oraz prawidłowego złożenia zamówienia. Kolejne elementy strony będą sukcesywnie tłumaczone - obecny brak opisów produktów wydaje się być znaczącym mankamentem.

Morele po ukraińsku i z opcją TAX FREE
Funkcjonalnym narzędziem - z punktu widzenia ukraińskiego użytkownika - jest prezentacja cen w złotówkach, hrywnach oraz dolarach oraz ostateczna cena tax free.

Właściciele sklepu wierzą, że dzięki tłumaczeniu witryny oraz tax free, oferta Morele.net będzie mógła być prezentowana na ukraińskich serwisach internetowych.

Witrynę Morele.net w lipcu odwiedziło 166 tys. użytkowników (Megapanel PBI/Gemius).

TAX FREE to możliwość zwrotu VAT osobom fizycznym, zwanym "podróżnymi", które nie posiadają miejsca stałego zamieszkania na terytorium Wspólnoty. Osoby te mają prawo do otrzymania zwrotu VAT zapłaconego przy nabyciu towarów zarówno na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jak i terytorium innych państw należących do Unii Europejskiej. Obecnie zwrot VAT podróżnym w Polsce obejmuje m.in. osoby fizyczne mające miejsce zamieszkania na terytorium państw sąsiadujących z Polską, tj. na Białorusi, Ukrainie i w Rosji

Radek Stasiak, współwłaściciel Morele.net

<b>Na jakiego rzędu przychody liczą Państwo w związku z uruchomieniem ukraińskiej wersji serwisu?</b>

Odkąd nasze Netpunkty pojawiły się przy wschodniej granicy byliśmy zasypywani wręcz prośbami o wprowadzenie taxfree.

Prośby pojawiają się ze strony Klientów detalicznych jak i półhurtowych - dla których możliwość odbioru z Rzeszowa czy Lublina byłaby świetnym/wygodnym rozwiązaniem.

Na podstawie rozmów z potencjalnymi odbiorcami Ukraińskimi postawiliśmy sobie cel który wydaje nam się realny: osiągnięcie poziomu sprzedaży 1 mln netto / miesięcznie w przyszłym roku.

<b>Czy będą inne "wschodnie" wersje serwisów działające w modelu tax free?</b>

Tak, przygotowujemy się obecnie do wersji rosyjskiej, chcemy dotrzeć do Klientów z Obwodu Kaliningradzkiego. Nasz Netpunkt w Olsztynie funkcjonuje od kilku tygodni i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Stanowi też naturalną bazę dla Klientów rosyjskich. Analizujemy także rynek czeski, słowacki i niemiecki.

Źródło: Morele.net