Money.pl: zainwestujemy milion złotych w wybrany start-up

Money.pl chce zainwestować 1 mln zł w innowacyjny projekt internetowy. Ruszyła właśnie akcja portalu pod hasłem "Milion na start-up".

- "Wydzielamy z naszej puli inwestycyjnej milion złotych i szukamy tych wszystkich, którzy mają pomysły na dobry biznes internetowy, a nie mają pieniędzy na start. Celem naszej akcji jest zmotywowanie młodych ludzi do podjęcia wyzwania: przelania na papier pomysłu, opracowania prostego biznesplanu i przesłania go do oceny" - mówi Arkadiusz Osiak, prezes zarządu Money.pl Sp. z o.o.

Zgłoszenia projektów można przesyłać do końca listopada 2008 roku. Milion złotych w postaci inwestycji w kapitał spółki, trafi do autorów najlepszego pomysłu, który Jury wybierze do końca stycznia 2009 roku. Warunki inwestycji będą negocjowane indywidualnie z autorami najlepszych projektów.

Organizatorzy akcji są otwarci na nowatorskie produkty internetowe ze wszystkich segmentów rynku on-line, nie tylko z branży e-finansów. Kryterium oceny będzie nie tylko sam pomysł, ale też predyspozycje autora i umiejętność planowania biznesowego.

Od paru lat Money.pl prowadzi aktywną politykę inwestycyjną. Do Grupy Money.pl, poza portalem finansowym, należy obecnie pięć spółek: BusinessClick - biznesowa sieć reklamy kontekstowej, Legalsupport - wydawca serwisu e-prawnik.pl, Favore.pl - platforma komunikacji usługodawców i klientów, Brand New Media - sieć usług marketingowych na blogach - Blogvertising.pl oraz Digitall All dystrybutor e-booków i prasy cyfrowej na platformie Zixo.pl.

"Money.pl jest inwestorem branżowym, dlatego poza inwestycją kapitałową oferuje swoim spółkom szerokie wsparcie merytoryczne. Pomaga wypracowywać strategie rozwoju biznesu, dzieli się swoim doświadczeniem i know-how", podał Money.pl w oświadczeniu.

Szczegóły akcji znajdują się na stronie: www.milion-na-startup.pl