Money.pl uruchomi serwis społecznościowy

Money.pl uruchomi w przeciągu kilku tygodni serwis społecznościowy dla inwestorów giełdowych. Firma argumentuje, że to jedna z najaktywniejszych grup użytkowników na forach dyskusyjnych portalu Money.pl. $-Wyszliśmy im naprzeciw i przygotowaliśmy dla nich serwis MyStock, pierwszą polską społeczność osób zainteresowanych sytuacją na giełdach -$ mówi Rafał Jabłoński, marketing communication manager Money.pl Sp. z o.o.

Co MyStock zaoferuje internautom? -Tworząc platformę postawiliśmy przede wszystkim na wymianę informacji między użytkownikami. Informacje o spółkach notowanych na parkiecie oraz o trendach na nim panujących są bowiem podstawą do podejmowania decyzji inwestycyjnych - wyjaśnia Jabłoński.

Serwis będzie zawierał m.in. możliwość głosowania na najciekawsze wydarzenia na rynku, na podobnej zasadzie jak ma to miejsce w takich w DIGG.com czy Wykop.pl. -Dzięki funkcjonalności oceny informacji przez głosowanie, MyStock pozwoli na odwzorowanie nastrojów wśród inwestorów. Użytkownik MyStock uzyska więc wiedzę, której nie mogą mu zapewnić nawet analizy zamieszczane w portalu Money.pl -zapowiada Rafał Jabłoński. Oczywiście w serwisie nie zabraknie też innych elementów społecznościowych jak profile czy forum, które pozwoli użytkownikom śledzić informacje na temat wybranych walorów czy indeksów.

Twórcy MyStock.pl zawarli umowę z Grupą BRE, dzięki której najbardziej aktywni użytkownicy serwisu będą mieli darmowy dostęp do aktualnych notowań giełdowych.

Money.pl uruchomi serwis społecznościowy
MyStock.pl powstał przede wszystkim w celu zwiększenia zasięgu i czasu spędzanego na witrynie przez użytkowników serwisów Grupy Money.pl. - W początkowej fazie rozwoju MyStock nie musi na siebie zarabiać. Serwis jest tworzony z myślą o potrzebach internautów, a nie o szybkim powiększaniu przychodów spółki. Ta społeczność ma wzmocnić pozycję Money.pl jako lidera wśród portali z kategorii biznes, finanse, prawo- mówi Jabłoński.

Zespół Money.pl prace nad serwisem zaczął około pół roku temu. Wersja beta ma się ukazać na początku lutego, w pierwszej kolejności będą mogli z niej korzystać użytkownicy Money.pl, którzy interesują się giełdą. Później MyStock.pl zostanie udostępniony wszystkim zainteresowanym.

http://www.mystock.pl