Monetto.pl szuka pożyczkobiorców na Kupujemy.pl

Serwis pożyczek społecznościowych Monetto.pl rozpoczął współpracę z jedną z popularnych porównywarek cen - Kupujemy.pl. Ma to być dla Monetto.pl pierwszy krok w nawiązywaniu partnerstwa z serwisami e-commerce.

Dzięki współpracy obu serwisów użytkownicy Kupujemy.pl uzyskają dostęp do pożyczek społecznych, za pomocą których w będą mogli sfinansować zakupy w sklepach internetowych prezentowanych w porównywarce. Okres prób ma potrwać ok. miesiąca. "Chcemy by Monetto.pl zaistniało w świadomości internautów bezpośrednio zainteresowanych zakupami oraz potrzebujących środków na ich sfinalizowanie" - mówi Łukasz Banach Prezes Zarządu spółki Prender twórcy Monetto.pl.

Monetto.pl spodziewa się, że ta współpraca wpłynie na wzrost liczby użytkowników serwisu, na którym obecnie zarejestrowanych jest ok. 8000 osób (dane własne serwisu). Twórcy Kupujemy.pl postrzegają współpracę z Monetto jako możliwość poszerzenia swojej oferty - "Konsumenci korzystający z naszej porównywarki, przy dużych zakupach, często posługują się pożyczkami lub kredytami, dlatego chcemy pokazać im tańszą możliwość ich sfinansowania" - mówi Arkadiusz Dydo Prezes Zarządu spółki Advanced Network Technologies, która jest właścicielem serwisu Kupujemy.pl.

Monetto.pl szuka pożyczkobiorców na Kupujemy.pl

Nowa funkcjonalność pojawiła się na podstronach Kupujemy.pl w postaci zakładki bezpośrednio odsyłającej na stronę Monetto.pl

Kupujemy.pl to pierwszy serwis e-commerce, z którym kooperuje Monetto.pl. Jednocześnie spółka Prender prowadzi rozmowy z innymi serwisami tego typu.

Komentarzy udziela Łukasz Banach Prezes Zarządu spółki Prender, która jest twórcą Monetto.pl.
Z jakimi innymi podmiotami zamierza rozpocząć współpracę Monetto.pl?

- Kolejne porównywarki cen oraz sklepy internetowe. Nie wykluczamy także współpracy z innymi obszarami w branży e-commerce (np. serwisy aukcyjne).

Na czym ta współpraca miała by polegać?

- Najprostszym modelem jest oczywiście danie możliwości użytkownikom partnerskich serwisów możliwości tańszych pożyczek ze specjalnymi bonusami od Monetto.pl. W szczególnych przypadkach - także dodatkowe możliwości, uzależnione od charakteru i profilu serwisu współpracującego z nami.

Dlaczego serwis social lendingowy zmierza w stronę e-commerce? Czy planujecie w przyszłości rozpocząć własny handel elektroniczny?

- Nie, nie planujemy rozpocząć własnego handlu - Monetto.pl w ramach spółki Prender jest i będzie serwisem social lending rozbudowywanym o kolejne narzędzia i funkcjonalności. Zmierzamy w stronę e-commerce gdyż jest to dla nas jeden z naturalnych kanałów dotarcia do dobrych jakościowo pożyczkobiorców. Podobnie jak firmy typu Lukas Bank czy Żagiel dostępne są w centrach handlowych - a więc tam, gdzie ludzie potrzebują gotówki na zakupy.

Czy Monetto.pl planuje jakieś zmiany z sposobie działania serwisu?

- Tak, wprowadzimy nowe funkcjonalności oraz rozszerzymy ofertę. W najbliższym czasie, jako priorytet, wprowadzimy mechanizm gwarancji finansowych dla naszych inwestorów.

Aktualizacja: 17 lipca 2008 12:24

Dodano komentarz Łukasza Banacha, Prezes Zarządu spółki Prender - twórcy Monetto.pl.