Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Momail integruje pocztę mobilną z usługą Flickr

System poczty mobilnej oferowany przez firmę Momail został zintegrowany z usługą Flickr. Zapewnia to użytkownikom możliwość wyszukiwania i pobierania zdjęć za pomocą telefonu komórkowego.

Możliwości poczty mobilnej Momail prezentowaliśmy w artykule Poczta w komórce. Potencjał tego systemu został zwiększony za sprawą integracji z usługą Flickr. Dzięki temu posunięciu użytkownicy mogą korzystając z telefonu komórkowego wyszukiwać oraz przeglądać zdjęcia z folderów prywatnych i publicznych. Będą ponadto informowani o zmianach dokonanych w ich galeriach.

Istotną cechą systemu jest fakt, iż wszystkie zdjęcia przesyłane na telefon komórkowy są optymalizowane w oparciu o technologię MMOPE (Mobile Message Optimization & Protection Engine). Dostosowuje ona pliki do możliwości danego telefonu, co przekłada się w praktyce na znaczne zmniejszenie objętości załączników. Producent zapewnia, że zdjęcia są skalowane, obracane i konwertowane w czasie rzeczywistym.

Dodatkowe informacje na temat systemu poczty mobilne są dostępne na stronie Momail.