Mojeauto wjeżdża w kolejną witrynę

Internetowy salon samochodowy Mojeauto.pl chce podjąć współpracę z serwisem ogłoszeniowym Trader.com.

Obie firmy podpisały list intencyjny w sprawie podjęcia współpracy i wzajemnym udostępnieniu części zasobów. Trader zaimplementuje w swojej witrynie ofertę nowych samochodów i system umożliwiający konfigurację zamówienia, w zamian za co udostępni Mojemuautu swoją bazę ogłoszeń dotyczących obrotu używanymi samochodami. W Traderze liczy ona kilkadziesiąt tysięcy pozycji.

Współpracujące firmy będą miały udział w zyskach ze sprzedaży nowych samochodów. Ponadto Trader liczy za zwiększenie popularności swojej witryny dzięki umożliwieniu porównania cen samochodów nowych i używanych. Od obrotu tymi ostatnimi bowiem Trader (a zatem i Mojeauto) nie pobiera prowizji.

Na podobnych zasadach Trader współpracuje z serwisem aukcyjnym Eurobazar; prowadzi także rozmowy z innymi potencjalnymi kooperantami. Jej przedstawiciele wychodzą z założenia, że w aktualnej sytuacji rynkowej lepiej jest rozkładać koszty działania na kilku partnerów. Spodziewają się podpisania właściwej umowy o współpracy w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Mojeauto (firma z portfela funduszy inwestycyjnych bmp i CEEV) stara się w ostatnim czasie pomnożyć swoje kanały dystrybucyjne - w pierwszej dekadzie maja rozpoczęło współpracę z serwisem aukcyjnym OneTwoSold.