Mojeauto w Gazecie

Agora i InterNet Service SA zawarły umowę o współpracy. W październiku br. na stronach portalu Gazeta.pl zagości serwis Mojeauto.pl, pośredniczący w sprzedaży samochodów.

Na stronach portalu Gazeta.pl zostanie utworzony salon samochodowy o adresiehttp://www.gazeta.pl/mojeauto. Salon umożliwi użytkownikom portalu przeglądanie oferty, rejestrację, dokonywanie zamówień i zakup nowych samochodów oraz innych produktów i usług (sprzedaż ratalna, leasing, ubezpieczenia). Proces implementacji internetowego salonu samochodowego na stronach Gazeta.pl ma się zakończyć w październiku br.

„To pierwszy etap współpracy. W przyszłości nie wykluczamy rozszerzenia umowy o pośrednictwo przy sprzedaży samochodów używanych” – powiedziała Dorota Murzyńska, rzecznik Mojeauto.pl.

Mojeauto.pl, które zostało uruchomione w maju ub.r., w zamierzeniach twórców miało się skupić na pośrednictwie w sprzedaży nowych aut. W lipcu br., w rozmowie z IS prezes Mojeauto.pl, Jacek Lisik poinformował jednak o planach zmiany specjalizacji portalu motoryzacyjnego na rynek samochodów używanych. Podstawowym narzędziem będzie baza używanych samochodów z Niemiec, która ma zawierać ok. 200 tys. aut.

Agora i Internet Service będą dzielić się zyskiem od transakcji dokonanych przez klientów, którzy do salonu samochodowego Mojeauto.pl trafili za pośrednictwem portalu Gazeta.pl. InterNet Service zobowiązała się do ograniczenia współpracy z innymi serwisami internetowymi. Zgodnie z umową część lub całość treści mojeauto.pl może być umieszczona najwyżej w dwóch portalach konkurencyjnych wobec Gazeta.pl.