Mocna pozycja przeglądarek z Redmond

Zgodnie z danymi zgromadzonymi przez OneStat, Microsoft Internet Explorer 6.0 pozostaje najbardziej popularną przeglądarką internetową na świecie.

Popularność IE 6 nie tylko pozostaje na stałym poziomie, ale nawet rośnie; we wrześniu używało jej 52,3% internautów na świecie, podczas gdy w listopadzie już 57,6%.

Drugie i trzecie miejsce pod względem popularności także należą do przeglądarek koncernu z Redmond; z jego IE 5,5 korzysta 18,3% użytkowników, zaś z IE 5,0 16,9%.

Znikomym zainteresowaniem internautów cieszą się natomiast Netscape Navigator 4.0 i Mozilla 1.0 (z każdej z nich korzysta 1,1% użytkowników) oraz Opera 6.0 (0,8%).

Według OneStat, najnowszy Netscape 7.0 w okresie od września do listopada odnotował nieznaczny wzrost zainteresowania. W tym okresie odsetek jego użytkowników wzrósł z 0,1 do 0,6%. Jednakże pomimo niewielkiego wzrostu, "udział w rynku" przeglądarek Netscape wynosi zaledwie 3%, podczas gdy udział wszystkich wersji Internet Explorera 95% - 0,4% więcej w porównaniu z wrześniem.