Mobilworld.pl - kolejna klapa w polskim e-commerce?

Wydaje się, że zła passa internetowych sklepów komputerowych trwa. Tym razem na niedziałającą stronę oraz milczące telefony Biura Obsługi Klienta oraz firmy, będącej właścicielem sklepu napotykają klienci Mobilworld.pl. Zamówień nie realizuje również drugi sklep ze stajni spółki Digitas - Otomedia.pl.

"Sklep chwilowo niedostępny" to informacja, jaką w momencie wejścia na stronę, ujrzą internauci ciekawi oferty sklepu Mobilworld.pl specjalizującego się w sprzedaży sprzętu komputerowego, zwłaszcza notebooków. Telefony kontaktowe Biura Obsługi Klienta (stacjonarny oraz komórkowy) milczą.

Nikt również nie podnosi słuchawki w firmie Digitas będącej właścicielem sklepów Mobilworld oraz Otomedia.

Na stronie Otomedia w dziale Kontakt przeczytać można zaś informację, że "z powodu wewnętrznej restrukturyzacji firmy, niestety nie realizujemy żadnych zamówień aż do odwołania". Telefony Otomedia również milczą.

Oba sklepy prowadzone są przez spółkę Digitas. W rozmowie telefonicznej z Internet Standard Adam Dziedzic (figurujący na stronie Digitas jako dyrektor zarządzający) poinformował, że od stycznia nie jest związany z firmą. Potwierdził również informację o problemach finansowych właściciela sklepów.

Analiza opinii użytkowników porównywarki Ceneo.pl w (nieaktywnym już) profilu spółki Digitas potwierdzają przypuszczenia o problemach sklepu Mobilworld, sygnalizowane przez internautów od połowy stycznia 2009 r. Odpowiedź Digitas na zarzuty niezadowolonych klientów dotyczące braku realizacji zamówień była jedna: "W związku z problemami wewnętrznymi firmy nie jesteśmy obecnie realizować zamówień, dlatego też staramy się jak najszybciej informować o tym klientów - serdecznie przepraszamy Mobilworld" (cytat dosłowny). Obecnie oferta sklepu Mobilworld nie jest prezentowana na Ceneo.

Mobilworld istnieje od 2004 r., Otomedia, sklep specjalizujący się w sprzedaży produktów RTV i AGD, od połowy 2006 r. We wrześniu 2008 r. oba sklepy miała przejąć spółka Haxon, która - mimo podpisania umowy przedwstępnej - ostatecznie zrezygnowała z transakcji.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że trwają przygotowania do ogłoszenia upadłości spółki Digitas.

Czekamy na informację od Anny Soszyńskiej, która - jak się dowiedzieliśmy - stanęła na czele nowego Zarządu spółki Digitas.

Czytaj także:

Znak ogłosił upadłość

Sirius.pl - kolejne problemy w polskim e-commerce?

Polski e-commerce na zakręcie?