Mobilny raj inwestora

Giełdowy sewis Olimp wznowił działalność po przerwie spowodowanej kłopotami finansowymi. Serwis zamierza uzyskiwać znaczącą część przychodów ze świadczenia usług mobilnych.

Olimp.com.pl, reklamujący się jako „raj inwestora”, pozyskał finansowy zastrzyk do „kapitału prywatnego” w wysokości 200 tys. zł. Ta kwota powinny, zdaniem prezesa Leszka Całki, pozwolić na finansowanie działalności serwisu przez najbliższe trzy kwartały. Po tym czasie samowystarczalność finansową powinny zapewnić mu świadczone usługi. Udział przychodów z reklamy ma się znacząco zmniejszyć. Szczególne nadzieje Leszek Całka wiąże z usługami mobilnymi.

„Obecnie jesteśmy w trakcie rozmów m.in. z dystrybutorami sprzętu mobilnego, w sprawie preinstalacji naszego oprogramowania do analiz giełdowych” – powiedział Leszek Całka. Nowe usługi powinny ruszyć w pierwszym tygodniu grudnia br.

Koszty miesięcznej działalności serwisu wynoszą od 30 do 40 tys. zł. Udany powrót na rynek ma otworzyć serwisowi drogę do rozmów z inwestorami instytucjonalnymi.