Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Mobilne treści coraz bardziej w cenie

W 2007 roku rynek treści dodanych do usług telefonii komórkowej będzie wart 78 mld USD. W zeszłym roku ten sektor wygenerował przychody o wartości 16,7 mld USD. Większość, bo 60% przychodów z tego tytułu przypadnie operatorom sieci GSM czy UMTS - wynika z raportu eMarktereta.

Bezprzewodowy internet ma niewątpliwą przewagę nad "stacjonarnym", którą stanowi liczba użytkowników. Posiadaczy telefonów komórkowych jest ok. miliarda. Z sieci za pośrednictwem stacjonarnego komputera korzysta 5 razy mniej użytkowników.

Trendy na rynku amerykańskim pokazują, że oraz więcej użytkowników telefonów komórkowych będzie korzystać z pozagłosowych usług mobilnych. W Ameryce w 2003 roku już 36% użytkowników komórek używało ich nie tylko do rozmów, ale korzystało również z innych bezprzewodowych usług przesyłania danych. W tym roku ta liczba ma wzrosnąć do około 55 mln osób - wskazuje raport Wireless Content spotlight, przygotowany przez eMarketera.

To znacząca zmiana, zważywszy na fakt, że do tej pory w porównaniu do Europejczyków i mieszkańców rozwiniętych technologicznie krajów azjatyckich - Japończyków i Koreańczyków, Amerykanie bardzo niechętnie korzystali z usług innych niż głosowe.

W przeciągu trzech lat rynek treści dodanych do tradycyjnych usług mobilnych znacznie wzrośnie: będzie wart 78 mln USD, szacuje eMarketer.