Mobilne Inteligo

W ciągu miesiąca od wprowadzenia przez Inteligo i Plus GSM usługi „Płacę SMS-em” skorzystało z niej 1000 osób, dokonując średnio 10 operacji.

Usługa została stworzona w oparciu o technologię SIM Toolkit (STK). Aplikacja STK na kartach Plus Mega Inteligo, w połączeniu z serwisem „Płacę SMS-em” pozwala na realizację operacji bankowych poprzez telefon komórkowy. Usługa SMSMoney pozwala np. na przesłanie pieniędzy na numer telefonu komórkowego odbiorcy bez konieczności wpisywania numeru konta. Posiadacze konta Inteligo mogą też przelewać pieniędzy pomiędzy swoimi rachunkami oraz dokonywać płatności. Uzyskują również dostęp do informacji o historii, stanie konta i lokalizacji bankomatów. Transakcje są szyfrowane i uwierzytelniane elektronicznie dzięki wyposażeniu w odpowiednie oprogramowanie karty Plus Mega Inteligo. Zastosowaniu technologii tzw. pasywnego STK powoduje przeniesienie całej aplikacji bankowej na kartę telefonu - każda operacja to tylko jeden SMS.

Usługa „Płacę SMS-em” przeznaczona jest dla posiadaczy kont Inteligo oraz użytkowników sieci Plus GSM. Muszą oni wymienić dotychczasową kartę SIM na nową – Plus Mega z aplikacją konta Inteligo i aktywować serwis. Promocja „Płacę SMS-em” obejmuje m.in. 50% zniżki na połączenia przez 1,5 roku. Klienci konta Inteligo przez pierwsze 3 miesiące otrzymują serwis „Płacę SMS-em” bezpłatnie.