Mobilna poczta w WP

Portal Wirtualna Polska poinformował o udostępnieniu usługi o nazwie mPoczta, mającej ułatwić korzystanie z poczty elektronicznej za pośrednictwem telefonów komórkowych, palmtopów i innych urządzeń przenośnych.

mPoczta (skrót od mobilna poczta) to usługa umożliwiająca korzystanie z poczty e-mail w urządzeniach przenośnych: telefonach komórkowych, palmtopach, komunikatorach, itp. Z usługi można korzystać wybierając pomiędzy protokołem WAP, wbudowanym klientem pocztowym oraz obsługą poprzez SMS.

Ta ostatnia możliwość reklamowana jest przez WP jako prawdziwa innowacja na rynku portali. O atrakcyjności rozwiązania stanowić ma prosta obsługa, oparta na kilku komendach, przesyłanych za pośrednictwem SMS-ów. Informacje o przychodzącej korespondencji, nagłówki listów oraz ich pełną treść otrzymuje się bezpośrednio na telefon komórkowy. SMS-em można też na nie odpowiedzieć.

Usługa mPoczta dostępna jest bezpłatnie dla użytkowników pakietów pocztowych Poczta50 i Poczta75. Osoby niezdecydowane mogą w ciągu 14 dni przetestować usługę – również za darmo.

"Z naszych szacunków wynika, że co najmniej kilkadziesiąt tysięcy użytkowników Poczty WP korzystało już z oferowanej przez nas komunikacji za pomocą WAP, a ponad milion osób używa SMS-ów. Pozwala to sądzić, iż możliwość odczytywania całych e-maili za pomocą urządzeń przenośnych będzie dla Internautów równie atrakcyjna. Mając na uwadze błyskawiczny rozwój rynku aplikacji JAVA, WP wychodzi naprzeciw pojawiającym się trendom, a to ‘modne udogodnienie’ będzie w przyszłości zyskiwać na znaczeniu", stwierdził Wojciech Gala, dyrektor ds. rozwoju produktów WP.

Więcej informacji:

http://profil.wp.pl/mpoczta.html