Mobilize.pl: pokazać świat mobilnej rozrywki

Wystartował nowy serwis poświęcony tematyce polskich usług mobilnych Mobilize.pl.

Mobilize.pl wg zamierzeń twórców wypełnić ma lukę w ofercie polskiego internetu w zakresie serwisów informacyjnych związanych z tematyką usług i rozrywki dostępnych poprzez telefony komórkowe.

Prezentować ma strony internetowe przeznaczone do mobilnego surfowania, przedstawiać aplikacje i gry dedykowane na telefony komórkowe oraz telewizję mobilną, a także zakupy za pośrednictwem telefonu i mobilne usługi bankowe. Dodatkowym celem jest wypromowanie przedsięwzięć

związanych z usługami na telefon komórkowy, które powinny zostać

udostępnione jeszcze w tym roku.

Serwis jest adresowany do wszystkich posiadaczy telefonów komórkowych, którzy chcieliby odkryć drzemiące w ich urządzeniach możliwości. Na całym

świecie coraz więcej osób, oprócz korzystania z usług głosowych czy smsów za pomocą komórki: przegląda strony internetowe, ogląda materiały wideo i

telewizję, korzysta z usług lokalizacyjnych, a także dzieli się swoimi

plikami multimedialnymi - mówi Maciej Wolski z redakcji Mobilize.pl.

Mobilize.pl: pokazać świat mobilnej rozrywki

Mobilize.pl

Już niebawem za pomocą telefonu komórkowego będziemy mogli sterować

oświetleniem w domu czy zestawem audio-video. Dzięki aplikacji Qik możemy już teraz stworzyć własny kanał telewizji internetowej, nadający relacje na żywo wprost z naszego telefonu. W perspektywie kolejnych lat telefon zastąpi nam portfel czy kartę kredytową - i o tym wszystkim będzie można poczytać na łamach Mobilize.pl. - podsumowuje Maciej Wolski.

Mobilize.pl ma za zadanie przybliżyć mniej doświadczonym użytkownikom świat mobilnej rozrywki i usług. Twórcy serwisu deklarują, iż Mobilize.pl nauczy korzystania z internetu w telefonie, wskaże warte odwiedzenia miejsca, a także odpowie na pytania i wątpliwości.

Najbliższe plany zasięgowe nowego serwisu mówią o kilkudziesięciu tysiącach użytkowników miesięcznie. W drugiej połowie 2009 roku, w związku z przewidywanym dynamicznym rozwojem rynku opisywanych usług zasięg powinien być już liczony w setkach tysięcy - deklaruje Maciej Wolski.

Serwis zarabiać ma przede wszystkim na reklamach serwisów internetowych oraz aplikacji przeznaczonych na telefony komórkowej, a także na kampaniach promujących oferty operatorów gsm.