Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

MłodeLata.pl: powrót do przeszłości

Wystartował społecznościowy serwis, który swym użytkownikom przypomnieć ma błogie lata młodości na przykładzie ciekawych eksponatów rodem z PRL. "Bo młodość to nie tylko Twoja klasa" - brzmi hasło promujące serwis MłodeLata.pl.

Ziemniaczane prażynki, etykiety zastępcze, kultowy taniec Lambada czy "Dziennik Telewizyjny" to eksponaty - wabiki, które przyciągnąć mają do serwisuhttp://MlodeLata.pl użytkowników spragnionych wspomnień i nostalgicznego powrotu do przeszłości.

MłodeLata.pl to w zamierzeniu twórców społecznościowy serwis, dzięki któremu użytkownicy będą mogli jeszcze raz przeżyć niezapomniane chwile i

powspominać dawne czasy.

Serwis zbudowany jest na trzech podstawowych funkcjonalnościach: eksponatach, galerii i grupach. Eksponaty dodawane przez użytkowników serwisu to filmy i fotografie z lat młodości pogrupowane w tematyczne kategorie (np. polityka, motoryzacja, moda). Galeria ma być miejscem w profilu każdego zarejestrowanego użytkownika, w którym można umieszczać własne zdjęcia w podziale na aktualne oraz te z przeszłości. Grupy (np. "PRL", "Kultowe seriale") to zakładane przez użytkowników fora wokół określonych obszarów związanych z dawnymi czasami.

Model biznesowy serwisu opierać się ma na reklamach oraz w przyszłości na płatnych kontach premium. Mamy też pomysł na rozwiązania typu e-commerce, ale na takim ogólnym stwierdzeniu chciałbym póki co poprzestać - zapowiada Paweł Kłodowski, współtwórca serwisu.

MłodeLata.pl: powrót do przeszłości

MłodeLata.pl

W czym MłodeLata.pl mają być lepsze od Naszej-Klasy? W przeciwieństwie do Naszej-Klasy nie skupiamy się wyłącznie na szkole - mówi Paweł Kłodowski. Po prostu serwis zaspokaja potrzebę, która dotychczas w polskiej sieci nie została zaspokojona. Przecież młodość to nie tylko szkoła, do której odwołuje się Nasza-Klasa. Dla wielu z nas równie radosne chwile wiążą się z piosenkami, bajkami, filmami czy też wydarzeniami sprzed lat. Młodelata.pl jest właśnie po to, by raz jeszcze przywołać te chwile. Naszą siłą mają być ciekawe eksponaty oraz dyskusje o dawnych czasach w ramach grup. Pracujemy także nad nowymi funkcjonalnościami, ale nie mogę nic więcej na tą chwilę powiedzieć.

Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie - wg kwietniowego badania NetTrack - najliczniejszą grupę internautów (38%) stanowią użytkownicy w wieku 25-39 lat (a więc pamiętający np. magnetofon do Atari, gumę Turbo i oranżadę), można spodziewać się, że serwis MłodeLata.pl znajdzie chętnych do dzielenia się swymi wspomnieniami z młodości. Pytaniem otwartym pozostaje jednak fakt, jak dużo czasu poświęcić można na rozpamiętywanie przeszłości...