Mitnick szuka włamywaczy

Kevin Mitnick najbardziej znany, "nawrócony" haker świata złożył publiczną ofertę do osób, które podzielą się z nim wartościowymi informacjami na temat spektakularnych włamań komputerowych. Informacje mają pomóc w napisaniu nowej książki Mitnicka, a nagrodą za zdradzenie nieznanych mu wcześniej przypadków ma być nagroda pieniężna.

Najbardziej „prowokacyjna” historia ma być nagrodzona 500 USD. Autorowi chodzi o wyłonienie, jak to nazwał „najseksowniejszego włamania”, którego dokonali byli lub aktualnie działający hakerzy. Informacje te znajdziecie na stroniehttp://www.freekevin.com , tam też podany jest numer telefonu oraz adres e-mail na który można podsyłać swoje propozycje.

Nowa książka Mitnicka ma ukazać się w USA w październiku lub listopadzie 2004 roku. Jej tytuł to „The Art of Intrusion”. Książka ma zawierać opis najciekawszych, najsłynniejszych i najbardziej nietypowych włamaniach komputerowych. Oprócz samych historii, w książce znajdą się także porady jak unikać podobnych ataków i w jaki sposób się przed nimi dobrze zabezpieczyć.