Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Ministerstwo Telekomunikacji?

Ministerstwo Skarbu broni monopolu Telekomunikacji Polskiej S.A.

RZECZPOSPOLITA Ministerstwo Skarbu broni monopolu TP S.A. i nie można się spodziewać szybkiej liberalizacji polskiego rynku teleinformatycznego – wynika z wystąpienia Władysława Wilkansa, dyrektora Departamentu Integracji Europejskiej w Ministerstwie Łączności. Utrzymywany monopol pozwolił sprzedać akcje TP S.A. po wyższej cenie, a gdyby nie zalecenia Unii Europejskiej, z liberalizacją zwlekano by jeszcze dłużej. (s.B2)

GAZETA WYBORCZA Komisja Europejska zaleca, żeby w każdym telefonie komórkowym trzeciej generacji zainstalowano mikrochip pozwalający namierzyć jego użytkownika za pomocą satelity z dokładnością do pięciu metrów. (s.14)

Tellus, największa skandynawska firma IT specjalizująca się w turystyce wchodzi na polski rynek. Zamierza sprzedawać system komputerowy usprawniający działanie informacji turystycznej. (s.22)

Dziś powstanie spółka zawiązana przez NBP, TP Internet i kilka banków. Będzie ona świadczyć usługi związane z bezpieczeństwem elektronicznych operacji finansowych. (s.23)

PRAWO I GOSPDARKA Centrum Szkolenia Techmex rozpoczęło działalność w Warszawie. Będzie w nim można zdobyć tytuły specjalistów sieciowych i internetowych autoryzowane przez Cisco Systems. (s.I)

Najpopularniejszymi formami reklamy w Internecie są bannery i mailing. Miesięczny koszt dobrej kampanii promocyjnej w Sieci wynosi około 100 tysięcy złotych. W tym roku polskie firmy wydadzą na internetowe kampanie reklamowe 30-40 milionów złotych. Najczęściej w Internecie reklamują się firmy z branży IT. (s.II)

PULS BIZNESU Katowicki integrator systemowy 2Si wyemituje dla wybranych inwestorów akcje o łącznej wartości 44 milionów złotych. Walory obejmie prawdopodobnie jeden z banków. Spółka chce przeznaczyć te środki na utworzenie grupy kapitałowej. (s.7)

PARKIET Na opłatach za polskie koncesje na UMTS najwięcej zarobią zagraniczne banki, które udzielą pożyczek firmom startującym w przetargu. Krótki czas na przetarg oraz względnie wysoka cena za licencje spowodują, że firmy będą musiały skorzystać z usług zachodnich instytucji finansowych. (s.1)

TP S.A. ostrzega, że w nocy z czwartku na piątek mogą wystąpić zakłócenia w międzystrefowej łączności telefonicznej z Warszawy. (s.4)

WALL STREET JOURNAL Lycos, jeden z największych portali na świecie, zanotował w ostatnim kwartale stratę 52 milionów euro (rok temu strata wyniosła 4,7 miliona euro). Strata grupy w ciągu ostatniego roku finansowego wyniosła natomiast 99,7 miliona euro. Spółka tłumaczy to rosnącymi wydatkami na marketing.