Mininova skończyła z nielegalnymi torrentami

Po wyroku sądu Mininova.org, serwis umożliwiający dzielenie się torrentami, zdecydował się na usunięcie ze swoich zasobów wszystkich torrentów, umożliwiających pobieranie plików nielegalnie umieszczonych w Internecie.

Jeden z najpopularniejszych serwisów umożliwiających dzielenie się torrentami zastosował się do wyroku holenderskiego sądu, który nakazał mu usunięcie torrentów umożliwiających pobieranie plików łamiących prawo autorskie.

Już od kilku miesięcy administratorzy serwisu testowali mechanizmy pozwalające wyłowić i usunąć te torrenty, które stały się przyczyną problemów Mininovy. Okazały się one jednak nieskuteczne, toteż z trackera trzeba było usunąć wszystkie sporne pliki.

Według serwisu TorrentFreak, który poinformował o najnowszych krokach Mininovy, decyzja o skasowaniu torrentów będzie mieć duży wpływ na społeczność korzystającą z protokołu BitTorrent. To właśnie na Mininovie, która w tym roku odnotowała pobranie 10-miliardowego pliku .torrent, wielu użytkowników przechowywało torrenty (z bazy danych Mininovy korzystały też pomniejsze serwisy). Osoby te rozpoczną teraz poszukiwania nowego źrodła plików.

Niezwykła popularność Mininova.org sprawiła, że wraz z upływem czasu coraz większy odsetek zamieszczanych na niej torrentów prowadził do materiałów legalnych a utwory muzyczne zamieszczali tu sami artyści. Od dzisiaj na Mininova.org znajdziemy tylko materiały tego typu.