Milionerzy w Onecie

Fani teleturnieju Milionerzy mogą od dziś spróbować szczęścia w internetowej wersji gry, która dostępna jest w portalu Onet.pl. Minął okres testowania serwisu, tym samym użytkownicy, korzystający dotychczas z wersji demonstracyjnej, mają szansę rozpocząć grę o prawdziwe pieniądze.

Dziś rusza serwishttp://Milionerzy.onet.pl, w którym goście, podobnie jak w teleturnieju prowadzonym przez Huberta Urbańskiego, mają za zadanie udzielić odpowiedzi na pytania (wybierając jedną poprawną odpowiedź spośród czterech dostępnych). Możliwe jest też skorzystanie z trzech "kół ratunkowych".

Aby zagrać, należy się zarejestrować, a następnie wykupić kod, płacąc kartą kredytową lub wysyłając SMSa. Jeden kod upoważnia do jednej gry. Internauta w momencie rozpoczynania rozgrywki proszony jest o wpisanie indywidualnego kodu. Jednorazowy zakup kodu SMS-em kosztuje 2,44 zł, przy zakupie 5 kodów koszt jednej gry wynosi 2,20 zł, natomiast kupując od razu 50 kodów przy pomocy karty kredytowej, koszt jednej gry spada do 1,30 zł.

Zobacz również:

Zadaniem gracza jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na jak najwięcej pytań w jak najkrótszym czasie, przy wykorzystaniu jak najmniejszej liczby kół ratunkowych. Na wybór właściwej odpowiedzi użytkownik ma 30 sekund (dla pytań na poziomach 1-10) lub 60 sekund (dla pytań na poziomach 11-15). Za każdą prawidłową odpowiedź przyznawane są punkty. Na liczbę zdobytych punktów wpływa również szybkość odpowiedzi.

W czasie gry można wykorzystać trzy koła ratunkowe: "50:50" – komputer usuwa dwie błędne odpowiedzi; "telefon do przyjaciela" – komputer dzwoni do wirtualnego przyjaciela, który sugeruje odpowiedź; "podpowiedź publiczności" – wirtualna publiczność głosuje na prawidłową odpowiedź. Internauta w każdej chwili może zrezygnować i przerwać grę, zachowując zgromadzone punkty. Jedna zła odpowiedź kończy grę.

Ostateczny wynik każdej gry jest zachowywany i zestawiany z wynikami innych graczy. Nagrody przyznawane są co tydzień i co miesiąc. W rankingu tygodniowym pod uwagę brany jest najlepszy wynik w pojedynczej grze. W rankingu miesięcznym liczy się suma punktów ze wszystkich gier, rozegranych przez użytkownika portalu w ciągu miesiąca. W każdym tygodniu można wygrać 2 000 złotych, a co miesiąc jest do wygrania 10 000 złotych. Grający stale mogą śledzić informacje o tym, komu tym razem dopisało szczęście lub sprawdzić prognozy, kto jest najbliższy zdobycia nagrody w danym tygodniu i głównej wygranej miesięcznej.

Zanim zdecydujemy się na wykupienie kodu, możliwe jest skorzystanie z bezpłatnej wersji demonstracyjnej. W zrealizowaniu internetowej wersji Milionerów pomagała portalowi firma Celador International.