Milion sprzedanych Kinectów

Najnowszy kontroler Microsoftu, który miał zastąpić klasycznego pada, radzi sobie całkiem nieźle na rynku. Firma pochwaliła się pierwszymi wynikami sprzedaży Kinecta, którego nabyć można także w Polsce.

Milion sprzedanych Kinectów
Przedstawiciele Microsoftu zakładali, że do końca roku kalendarzowego, Kinect znajdzie się w trzech milionach domów wielbicieli elektronicznej rozrywki. Prędko zmieniono jednak tę liczbę na pięć milionów. Być może firmie uda się osiągnąć ten wynik. Jak donosi Reuters, pracownicy firmy ogłosili, że w dziesięć dni po premierze, Kinect wpadł w ręce miliona graczy. Szef oddziału zajmującego się elektroniczną rozrywką w Microsofcie - Don Mattrick - uznał, iż jest to "mocny start" nowego kontrolera i wciąż wierzy w to, że z końcem grudnia, już pięć milionów osób będzie się bawiło Kinectem.

Sony tymczasem chwali się trzema milionami Playstation Move wysłanymi do sklepów w ciągu pierwszego miesiąca, w którym kontroler jest na rynku. Nie wiadomo jednak czy oznacza to, że dokładnie tyle osób nabyło urządzenie. Wiadomo natomiast, iż obie firmy będą zawzięcie walczyło o klientów w nadchodzącym okresie świątecznym. Czy Kinectowi w tym starciu pomoże "otwarcie się" na użytkowników pecetów?