Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Milion sprzedanych Kinectów

Najnowszy kontroler Microsoftu, który miał zastąpić klasycznego pada, radzi sobie całkiem nieźle na rynku. Firma pochwaliła się pierwszymi wynikami sprzedaży Kinecta, którego nabyć można także w Polsce.

Milion sprzedanych Kinectów
Przedstawiciele Microsoftu zakładali, że do końca roku kalendarzowego, Kinect znajdzie się w trzech milionach domów wielbicieli elektronicznej rozrywki. Prędko zmieniono jednak tę liczbę na pięć milionów. Być może firmie uda się osiągnąć ten wynik. Jak donosi Reuters, pracownicy firmy ogłosili, że w dziesięć dni po premierze, Kinect wpadł w ręce miliona graczy. Szef oddziału zajmującego się elektroniczną rozrywką w Microsofcie - Don Mattrick - uznał, iż jest to "mocny start" nowego kontrolera i wciąż wierzy w to, że z końcem grudnia, już pięć milionów osób będzie się bawiło Kinectem.

Sony tymczasem chwali się trzema milionami Playstation Move wysłanymi do sklepów w ciągu pierwszego miesiąca, w którym kontroler jest na rynku. Nie wiadomo jednak czy oznacza to, że dokładnie tyle osób nabyło urządzenie. Wiadomo natomiast, iż obie firmy będą zawzięcie walczyło o klientów w nadchodzącym okresie świątecznym. Czy Kinectowi w tym starciu pomoże "otwarcie się" na użytkowników pecetów?