Miliard obrotu w Platnosci.pl

Miliardem złotych obrotu podsumował rok 2009 serwis płatności elektronicznych Platnosci.pl. Kwotę wypracowali użytkownicy systemu, których liczba przekroczyła już dwa miliony.

"Nieustannie podążamy za kształtującymi się trendami na rynku płatności internetowych" - mówi Maciej Szmigiel, E-commerce Payments Manager PayU s.a. - operatora Platnosci.pl. - "Dbałość o zwiększanie bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji i ciągłe poszerzanie funkcjonalności Platnosci.pl poprzez dodawanie nowych metod płatności traktujemy jako priorytet. Dzięki temu wraz ze wzrostem zaufania sklepów i serwisów do systemów płatności elektronicznych, rośnie także liczba osób, które pożądają tego narzędzia podczas dokonywania zakupów w Internecie. To nasi potencjalni klienci" - dodaje Szmigiel.

"Zamknęliśmy ten rok kwotą ponad miliarda złotych obrotu" - mówi Marcin Jabłoński, Członek Zarządu PayU. - "Stało się tak dzięki zwiększeniu liczby użytkowników korzystających z naszego systemu - ich liczba przekroczyła w ubiegłym roku 2 miliony. Uważam, że na rynku płatności i transferów elektronicznych mamy jeszcze bardzo szerokie możliwości rozwoju, dlatego z optymizmem weszliśmy w 2010 rok."

Liczba przetwarzanych przez Platnosci.pl dziennych transakcji to kilkadziesiąt tysięcy, jednak nowoczesne technologie z których korzysta serwis, są dużo bardziej wydajne. Dlatego w czasie kilkukrotnie zwiększonej aktywności sprzedażowej - czyli w okresie przedświątecznym - Platnosci.pl był w stanie obsłużyć ponad 2,5 mln transakcji (dane za grudzień 2009).