Mikroblogi w Polsce - Pinger popularniejszy od Twittera i Blipa

Który serwis mikroblogowy jest w Polsce najpopularniejszy? Wychodzi na to, że... Pinger, który w ciągu ostatniego roku niemal podwoił zasięg i liczbę odsłon, zostawiając daleko w tyle Twittera i Blipa.

Mikroblogi w Polsce - Pinger popularniejszy od Twittera i Blipa

Pinger.pl

Według danych Megapanel PBI/Gemius z maja tego roku, Pinger to zdecydowanie najpopularniejszy mikroblog w Polsce. To niespodziewany sukces, ale jest jeszcze większy, gdy weźmiemy pod uwagę, że zasięg Pingera w ciągu roku wzrósł prawie o 100 proc.

Pinger - najpopularniejszy mikroblog w Polsce

Pinger ma aż 1,7 miliona użytkowników, którzy wygenerowali 29 milionów odsłon. Na drugim miejscu jest najpopularniejszy na świecie Twitter, który w Polsce ma 950 tys. realnych użytkowników i zbliża się do miliona. Tymczasem na trzecim miejscu uplasował się Blip, który ma jedynie niecałe 290 tys. użytkowników. Goni go Flaker z ok. 175 tys. użytkowników.

Mikroblogi w Polsce - Pinger popularniejszy od Twittera i Blipa

Mikroblogi w Polsce - maj 2011

O2 wreszcie pokonało GG Network - Blip szybko traci popularność

Zła wiadomość dla firmy GG Network - wyraźnie spadła liczba użytkowników Blipa. Mikroblog należący do firmy GG Network zdobył milion odsłon mniej niż w poprzednim roku. Tymczasem serwis Pinger.pl jest własnością firmy O2.pl. Kiedyś komunikator tej firmy - Tlen - nie mógł wygrać z Gadu-Gadu wojny o użytkowników. Teraz role się odwróciły, bo Pinger zdeklasował Blipa i wygląda na to, że ta tendencja się utrzyma. Pingerowi w Polsce zagrozić może tylko Twitter. Twitter jest na fali - na całym świecie zdobył trzy razy więcej tweetów w ciągu ostatniego roku.

Pinger czyli mikroblog plotkarsko-rozrywkowy

Sukces Pingera (ewidentnie pobicie Twittera) chociaż jest na pewno niespodzianką, to jednak gdy przyjrzeć się bliżej jest zrozumiały. Twitter wciąż nie doczekał się polskiej odsłony. Drugim powodem jest fakt, że Pinger nastawia się na bardzo masowego użytkownika. O2.pl z portalu horyzontalnego (takiego jak Onet, WP czy Interia) przekształciło się w serwis rozrywkowo-plotkarski, I taki charakter ma też Pinger - pełno tu blogów nastolatków o modzie, odchudzaniu i rozterkach życiowych. Nie dziwi więc fakt, ze przy takiej tematyce i nastawieniu na nastolatki wygrywa w Polsce z Twitterem, który jest używany raczej przez zaawansowanych internautów.

Źródło: Wirtualne Media