Miesiąc błędów w wyszukiwarkach internetowych

Ukraiński haker znany jako "MustLive" ogłosił czerwiec 2007 miesiącem błędów w wyszukiwarkach internetowych. Przez ten czas zamierza gruntownie przyjrzeć się zabezpieczeniom w takich serwisach jak Google, Yahoo, MSN i Ask.com.

-Celem projektu jest ukazanie prawdziwego stanu zabezpieczeń w wyszukiwarkach, które są jednocześnie najpopularniejszymi stronami w sieci. Chodzi o to, aby pomóc internautom zrozumieć wszystkie zagrożenia, jakie stwarzają te serwisy, oraz zwrócić uwagę ich twórców na problem bezpieczeństwa - napisał "MustLive" na swoim blogu.

Przez cały czerwiec na stronie hakera będą się pojawiały informacje o wykrytych błędach i lukach w popularnych wyszukiwarkach.

Choć eksperci od zabezpieczeń raczej nie traktują zbyt poważnie takich akcji, historia pokazuje, że czasem mogą one przynieść dobre efekty. Siedem ostatnich "miesięcy błędów" zaowocowało wydaniem serii uaktualnień do produktów takich firm jak Microsoft czy Apple.

Na odpowiedź twórców wyszukiwarek nie trzeba było długo czekać. Wczoraj Google uruchomił nowy blog w całości poświęcony internetowemu bezpieczeństwu.

Tekst: Michał Grzechowiak