Miejski Ethernet tp w i pomiędzy aglomeracjami

Od dziś klienci biznesowi Telekomunikacji Polskiej z 16 największych miast w Polsce mogą korzystać z miejskiego Ethernetu tp, czyli budować sieci LAN lub WAN, nie tylko w poszczególnych aglomeracjach, ale również pomiędzy nimi.

Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa i Wrocław - to miasta będące w zasięgu sieci operatorskich, dzięki połączeniu których klienci mający oddziały firmy w różnych miastach, mogą korzystać z szybkiej transmisji danych - z gwarancją dostarczenia zakupionego pasma - przez całą dobę, szczególnie w godzinach szczytu.

Miejski Ethernet tp to szybka (od 1 Mb/s do 1 Gb/s) transmisja danych oraz dostęp do internetu, działająca zgodnie ze standardami Metro Ethernet Forum, międzynarodowej organizacji non-profit, która odpowiada za tworzenie standardów.

Usługa jest przeznaczona głównie dla dużych i średnich spółek. Szczególnie korzystna w przypadku, gdy firmy muszą z różnych lokalizacji szybko i niezawodnie korzystać ze zintegrowanych aplikacji biznesowych, multimedialnych środków komunikacji czy ofert data center. TP zapewnia pełen outsourcing usługi.

Źródło: http://www.tp.pl