Miedwiediew tweetuje ze Schwarzeneggerem

Gubernator Kalifornii, Arnold Schwarzenegger jest od niedzieli z wizytą w Moskwie, gdzie zachęca rosyjskie władze do zwrócenia większej uwagi na przemysł wysokiej technologii. Podczas przyjazdu, Schwarzenegger i prezydent Rosji - Dmitrij Miedwiediew wymienili wiadomości na Twitterze.

Miedwiediew tweetuje ze Schwarzeneggerem

Jako aktor, Schwarzenegger, grał m.in. rosyjskiego policjanta Ivana Danko wysłanego ze specjalną misją do USA w thrillerze "Red Heat" z 1988 r.

Polecamy:

Schwarzenegger przewodzi delegacji czołowych prezesów firm technologicznych, która spotka się dziś z Miedwiediewem i odwiedzi Skolkovo niedaleko Moskwy, gdzie Rosja pracuje nad swoim odpowiednikiem Doliny Krzemowej.

Miedwiediew chce stworzyć w Rosji centrum technologiczne podobne do Kalifornii po to, by uniezależnić gospodarkę od ropy naftowej i gazu ziemnego. Prezydent Rosji zainteresował się nową technologią podczas wizyty w Kalifornii. Wtedy też zredagował swój pierwszy wpis na Twitterze.

"Właśnie wylądowałem w Moskwie. Piękny dzień. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę prezydenta Miedwiediewa" - napisał Schwarzenegger na swojej oficjalnej stronie na Twitterze po przybyciu do stolicy Rosji [w niedzielę].

"@Schwarzenegger, witamy w Moskwie. Czekamy na Ciebie i Twoją delegację w @skolkovo" - odpisał w swojej wiadomości Dmitrij Miedwiediew.

"Zaangażowanie Rosji w tworzenie własnego zagłębia wysokiej technologii będzie korzystne nie tylko dla mieszkańców i gospodarki Rosji, ale i Kalifornii" - mówił ostatnio w oficjalnym oświadczeniu Schwarzenegger.

W delegacji gubernatora Kalifornii są m.in. były prezes Intela - Craig Barrett oraz przedstawiciele firm, takich jak Google, Microsoft i Oracle.

Zobacz na Twitterze: @schwarzenegger, @medvedev.