Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft zmieni sposób instalacji IE8

Microsoft ogłosił przed amerykańskim sądem, że zmieni sposób instalacji przeglądarki Internet Explorer 8 w środowisku Windows. Deklaracja Giganta z Redmond jest wynikiem procesu, który w maju wytoczyła mu konkurencja, m.in. Mozilla oraz Opera.

Microsoft ma zmienić dziś sposób szybkiej instalacji przeglądarki Internet Explorer 8. Deklaracja Giganta z Redmond ma charakter wiążący, została bowiem złożona przed amerykańskim, w trakcie rozprawy związanej z pozwem antymonopolowym przeciwko firmie.

W maju br. przedstawiciele Fundacji Mozilla i Opera Software wydali oświadczenie, w którym zaznaczyli, że po pobraniu i instalacji Internet Explorera 8 za pośrednictwem Windows Update staje się on domyślną przeglądarką, nawet jeśli wcześniej w systemie była nią inna aplikacja.

"Wykorzystywanie kanału Windows Update do aktualizowania Internet Explorer 8 w taki sposób, że zmienia się wcześniejszy wybór użytkownika jest idealnym przykładem na to jak Microsoft wykorzystuje swoją pozycję monopolisty w celu osłabiania konkurencji" - powiedział wówczas Mitchell Baker, rzecznik Mozilli.

Amerykański departament sprawiedliwości uznał, że wybór ekspresowej instalacji jest najczęstszym, z którego korzystają użytkownicy. Oznacza to, że większość osób niemal odruchowo zmieniała swoją domyślną przeglądarkę na Internet Explorera 8. Raport wskazuje, że choć proces był odwracalny, to wielu osobom mógł on przysporzyć problemów.

Po zmianach użytkownik powinien mieć możliwość wyboru zachowania dotychczasowej przeglądarki domyślnej oraz ustawień.

Rzecznik Microsoftu nie komentuje sprawy.