Microsoft zaleca Internet Explorera 7

Do premiery siódmej wersji przeglądarki Microsoftu coraz bliżej, a koncern zachęca deweloperów oraz webmasterów do testowania zgodności swoich witryn z siódmą odsłoną Internet Explorera. Ma to zapobiec ewentualnym błędom w wyświetlaniu stron WWW, otwieranych w tej przeglądarce.

Deweloperzy powinni zwłaszcza przygotować swoje witryny pod kątem dopracowania tzw. agenta użytkownika (przypomnijmy, że agenty te to systemy i aplikacje zdolne do odczytywania dokumentów języka HTML, które nie są przeglądarkami - np. silniki przeglądarek). Agent użytkownika jest wysyłany w nagłówku każdego zapytania HTTP, przekazując serwerowi informację o przeglądarce.

Niektórzy deweloperzy decydują się jednak zaczekać na premierę wersji beta przeglądarki, co może nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale, mimo to, jest szeroko praktykowane przez twórców internetowych witryn.

Czy premiera Internet Explorera 7 umocni i tak dominującą na rynku pozycję tej przeglądarki? Z przeprowadzonego przez redakcję PC World pojedynku IE kontra Opera wynika, że, przeglądarka Microsoftu ma - przynajmniej wśród naszych czytelników - więcej przeciwników niż sympatyków.

Premiera bety IE 7 zapowiadana jest jeszcze na lato 2005 r.

Więcej informacji: IE Blog.