Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft wytacza proces sex-spamerom

Microsoft wytoczył proces kilku osobom, które oskarża o przesyłanie setek tysięcy listów o treści erotycznej. Uszłoby im to na sucho, gdyby pakowali seksualny spam w "brązowy papier", czyli informowali o zawartości listu, czego wymaga amerykańskie prawo.

Nie dość, że pozwani spamerzy wysyłają listy, które od razu prezentują seksulane treści, to łamią też inne amerykańskie regulacje - nie wpisują tytułów listów, nie podają adresu zwrotnego i nie informują o tym, co należy zrobić, by już nie otrzymywać więcej niechcianych wiadomości.

Od kwietnia br., listy o treściach erotycznych muszą być w temacie opisane jako "otwarcie-seksulane" - czyli po angielsku "SEXUALLY-EXPLICIT". Wymaga tego rozporządzenie wprowadzone przez amerykańską Federalną Komisję Handlu (FTC). Rozwiązanie ma chronić adresatów przed przypadkowym otwarciem listu z erotycznymi zdjęciami. Rozporządzenie pomaga użytkownikom kont pocztowych w odfiltrowywaniu takich treści.