Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft wygrywa ze spammerem

Prawie 4 mln USD będzie musiał zapłacić Microsoftowi niejaki Daniel Khoshnood z Kalifornii, który podszywając się pod pracownika koncernu rozsyłał spam do internautów, korzystających z komunikatora MSN oraz kont Hotmail. Khoshnood reklamował w ten sposób tzw. pasek narzędziowy, integrujący się z przeglądarką Internet Explorer.

Khoshnood modyfikował nagłówki wysyłanych wiadomości, tak, by ich adresatom wydawało się, że wiadomość wysłana została z Microsoftu. Przedstawiciele Microsoftu pozew przeciwko niemu złożyli w styczniu - domagali się w nim 3,95 mln USD w ramach odszkodowania za nielegalne korzystanie z zastrzeżonego znaku towarowego, nieuczciwe reklamowanie produktu oraz podszywanie się pod Microsoft.

Sąd zakazał Danielowi Khoshnoodowi oraz jego dwóm firmom - Pointcom Inc oraz Joshuathan Investments - korzystania z nazwy i zastrzeżonych znaków towarowych Microsoftu, a także zapłacenie odszkodowania (w kwocie zgodnej z żądaniami koncernu) oraz pokrycie kosztów procesu.

W wydanym z tej okazji oświadczeniu przedstawiciele Microsoftu nazwali orzeczenie sądu "kolejnym zwycięstwem w walce ze spamem". Warto przy tej okazji wspomnieć, że zakończona właśnie sprawa to tylko jeden z ponad 60 pozwów, które przeciwko spammerom w sądach w USA i innych krajach złożył Microsoft. Do tej pory 4 sprawy zakończyły się ugodą, sześć wygrał w sądzie Microsoft, zaś jeden pozew oddalono.