Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft uzupełnia ofertę

Koncern przejmie amerykańską spółkę PlaceWare, specjalizującą się w produkcji internetowych systemów konferencyjnych i aplikacji do pracy grupowej.

Firmy nie ujawniły szczegółów finansowych transakcji, która ma zostać sfinalizowana w I kw. br. PlaceWare stanie się częścią działu aplikacji biurowych Microsoftu. W jego ramach koncern powoła grupę roboczą, która zajmie się rozwojem aplikacji do komunikacji w czasie rzeczywistym i narzędzi pracy grupowej. Technologie opracowane przez PlaceWare znajdą zapewne zastosowanie w przyszłych wersjach takich produktów Microsoftu jak Windows, Power Point czy Exchange.

Microsoft ma już w dorobku konferencyjne oprogramowanie NetMeeting. Rozwiązania nowego partnera firmy są jednak bardziej zaawansowane. Zapewniają także większą skalowalność, umożliwiając równoległą pracę setek, a nawet tysięcy użytkowników. Z oprogramowania firmy PlaceWare korzystają m.in. American Express i Cisco Systems.