Microsoft uruchomił SkyBoksa i... go zamknął

W zeszłym miesiącu informowaliśmy o nowych usługach dla użytkowników telefonów Windows Mobile. Miały one być uruchomione podczas konferencji World Mobile Congress (WMC), która odbędzie się za dwa tygodnie. Okazuje się, że Microsoft już uruchomił jedną z nich - SkyBoksa i po chwili... ją zamknął.

Nowych usług dla użytkowników telefonów Windows Mobile ma być trzy: SkyLine, SkyBox oraz SkyMarket. Szerzej o nich pisaliśmy w artykule pt.: "Microsoft uruchomi alternatywę dla MobileMe".

Wczesna wersja testowa SkyBoksa została już uruchomiona pod nazwą Microsoft MyPhone beta. Usługa dostępna była przez krótki okres czasu pod adresem: skybox.com. Niestety, gigant z Redmond szybko ją zamknął i teraz, po wpisaniu wspomnianego adresu w przeglądarkę, wyświetlany jest brak strony.

MyPhone pozwoli Ci synchronizować informacje i dane z telefonu z usługą online Microsoftu. Danymi będziesz mógł zarządzać. Dodatkowo będziesz miał możliwość tworzenia kopii zapasowych. Według mapy produktów, Microsoft ma w planach trzy wersje SkyBoksa (edycje 1.0, 1.5. oraz 2.0). Początkowo usługa dostępna będzie bezpłatnie. Później wprowadzona ma zostać także wersja płatna, o rozbudowanej funkcjonalności.