Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft uruchomi alternatywę dla MobileMe

Gigant z Redmond zamierza uruchomić za miesiąc, podczas konferencji Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie, zestaw usług mających stanowić alternatywę dla MobileMe Apple'a.

Nowe rozwiązania skierowane będą do użytkowników urządzeń mobilnych, którzy będą mogli "składować" swoje dane w chmurze Microsoftu. Nowe usługi Cloud Computing oparte zostaną na platformie Windows Azure. Wśród nich znajdą się trzy różne serwisy, nazwane kodowo SkyBox, SkyLine i SkyMarket.

Pierwsza z usług, SkyBox będzie serwisem pozwalającym synchronizować informacje pochodzące z telefonów komórkowych z serwisem sieci Web. W jej ramach udostępniona zostanie możliwość wykonywania i przywracania kopii zapasowych, dostęp i sposobność zarządzania danymi oraz dzielenie się nimi z innymi użytkownikami przy użyciu prostego interfejsu. Dodatkowo, podobnie jak w MobileMe Apple'a, użytkownik będzie mógł w chmurze Microsoftu synchronizować SMSy, e-maile, kontakty czy zdjęcia z urządzeń mobilnych. Co najważniejsze, usługa działać ma nie tylko z urządzeniami Windows Mobile, ale także ze sprzętem innych producentów. Pełną listę kompatybilnych urządzeń poznamy zapewne po premierze.

SkyLine będzie miało podobną funkcjonalność, jak SkyBox, z tym, iż wycelowany zostanie w segment małych firm. Użytkownicy będą mogli dodatkowo synchronizować swoje urządzenia z Exchangem z wykorzystaniem własnych domen.

Ostatnia z usług, SkyMarket będzie niczym więcej, jak zwykłym sklepem online z aplikacjami dla telefonów z Windows Mobile na pokładzie. Ma stanowić odpowiedź Microsoftu na AppStore firmy z Cupertino.

Premiera nowych usług Microsoftu już za miesiąc. Zapewne nazwy się jeszcze zmienią, a całość trafi do rodziny Windows Live.