Microsoft uruchamia Political Streams

Ludzi zainteresowanych polityką nie brakuje. Dlatego też Live Labs, jeden z oddziałów firmy Microsoft, przygotował specjalną stronę internetową. Jej zadaniem jest wyszukiwanie i pokazywanie użytkownikowi najbardziej poczytnych wiadomości o polityce jakie ukazały się w sieci.

Głównym zadaniem Live Labs Political Streams jest przekopywanie wszystkich zasobów w Internecie w poszukiwaniu najbardziej poczytnych artykułów o polityce. Serwis kataloguje również najczęściej odwiedzane wpisy blogowe.

Political Streams korzysta z innego produktu Live Labs jakim jest Social Streams. Jego zadanie to indeksowanie wszystkich stron zawierających jakiekolwiek informacje o charakterze społecznym. Jednak w odróżnieniu od niego, nowy serwis, gromadzi wiadomości jedynie o ludziach związanych z polityką, ważnych miejscach oraz wydarzeniach.

Produkt Microsoftu zawiera również szereg opcji dodatkowych. Na przykład po kliknięciu na ważną osobę czy wydarzenie strona pokaże wykres przedstawiający to jak kształtowało się zainteresowanie tym tematem w ostatnim czasie. Ponadto użytkownicy dowiedzą się również w jakim rejonie świata informacje te cieszą się największą popularnością.