Microsoft udostępnił darmowe 2 GB konta... przez pomyłkę

W zeszłym tygodniu internetowy oddział Microsoftu MSN powiększył pojemność kont pocztowych, udostępniając swoim użytkownikom darmowe 250 MB oraz płatne 2 GB skrzynki. Wkrótce ku zdziwieniu osób korzystających z Hotmaila, okazało się, że również konta bezpłatne przez przypadek zostały powiększone do 2 GB. $"To błąd techniczny, który zostanie naprawiony"$ - wyjaśniają przedstawiciele Microsoftu.

Szał powiększania kont jeszcze się nie skończył. W ubiegłym tygodniu Microsoft rozszerzył pojemność kont pocztowych Hotmail. Darmowe skrzynki powiększone zostały do 250 MB, natomiast płatne aż do 2 GB (użytkownicy płacą za nie 14,99 USD rocznie).

Niedługo po tym użytkownicy zauważyli, że konta darmowe są większe niż zapowiadane 250 MB. Ku zdumieniu internautów, skrzynki miały 2 GB pojemności. Użytkownicy zaczęli je masowo testować przez miniony weekend. Działy bez zarzutu.

Przedstawiciele MSN zapytani o przyczynę tak niezwykłych zmian, odpowiedzieli, że darmowe skrzynki zostały powiększone przez przypadek. Miał to być efekt przeprowadzanych prac technicznych, a dokładnie błędu, jaki pojawił się podczas tych działań.

Microsoft zamierza wkrótce przywrócić standardowe parametry darmowych skrzynek.