Microsoft szuka Mistrza

Microsoft poinformował o zainaugurowaniu Ogólnopolskich Mistrzostw Programistów .NET, przeznaczonych dla wszystkich zainteresowanych programowaniem. Finał konkursu zaplanowano na połowę listopada 2004 r.

Jak tłumaczą przedstawiciele koncernu, celem konkursu jest sprawdzenie wiedzy programistów w zakresie technologii .NET. Jest on przeznaczony zarówno dla osób zajmujących się programowaniem zawodowo, jak i amatorsko.

Osoby, które zdecydują się na wzięcie udziału w konkursie, będą odpowiadać na 60 testowych pytań wielokrotnego wyboru dotyczących platformy .NET - Microsoft już udostępnił na swoich stronach internetowych materiały pomocnicze. Co więcej, każdy kto zarejestruje się wcześniej, będzie otrzymywał biuletyn konkursowy zawierający informacje pozwalające przygotować się do testu.

"Chcemy dać szansę wszystkim polskim programistom na zapoznanie się z zaletami platformy .NET, a także na sprawdzenie swojej wiedzy w zakresie jej użytkowania. Zapraszamy do udziału w Mistrzostwach zarówno zawodowych programistów, jak i tych, którzy programowanie traktują jako hobby. Czekamy również na młodych ludzi, którzy swoją przygodę z informatyką dopiero rozpoczynają i chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę, jednocześnie dobrze się bawiąc" - mówi Jacek Myrcha, dyrektor działu Developer & Platform Evangelism w polskim oddziale Microsoft.

Trzy najlepsze osoby zostaną uhonorowane tytułem arcymistrza.net, zaś dodatkowo otrzymają certyfikaty potwierdzające wysoki poziom wiedzy. Nagrodami będą również samochód Opel Astra III za pierwszą lokatę, laptop Dell D800 za drugą oraz konsola Xbox z zestawem gier za trzecią.

Więcej informacji:

http://www.mistrz.net.pl