Microsoft się rozwija

Koncern zamierza o 20% zwiększyć budżet działu zajmującego się badaniami i rozwojem. Dzięki temu Microsoft przełamie dość powszechny, niestety, trend - zamiast w nowym roku fiskalnym zwalniać pracowników, zwiększy zatrudnienie o 5 tys. osób. Poinformował o tym wczoraj założyciel firmy Bill Gates.

W chwili obecnej Microsoft zatrudnia ok. 50 tys. pracowników - według Gatesa dobre prognozy co do kondycji firmy w najbliższej dekadzie są podstawą do zwiększenia zatrudnienia o 10%.

Przedstawiciele firmy przedstawili wyniki sprzedaży systemu Windows XP, który trafił na rynek w drugiej połowie ubiegłego roku. Według Jima Allchina wiceprezesa Microsoftu, w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy od wprowadzenia systemu na rynek na całym świecie sprzedano ponad 46 mln kopii - to zapewniło nowemu produktowi miano "najszybciej sprzedającego się Windowsa w historii".

Gates potwierdził również, że prowadzone są intensywne prace nad następcą Windows XP - systemem roboczo nazwanym Longhorn. Prawdopodobnym terminem jego premiery jest koniec roku 2004.