Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft rozpoczyna walkę z iTunes

Microsoft ogłosił, że już niedługo udostępni usługę subskrybcyjną, dzięki której użytkownicy będą mogli pobierać nieograniczoną ilość muzyki opłacając stały, comiesięczny abonament. Ma ona być rozwinięciem uruchomionego w zeszłym roku serwisu MSN Music i stać się głównym konkurentem iTunes na rynku.

Usługa będzie prawdopodobnie opierać się na podobnych zasadach, jak te wprowadzone przez Napster czy RealMedia. Przedstawiciele firmy lakonicznie stwierdzają, że będzie to "bardzo ważny krok w łatwiejszym wyszukiwaniu i odkrywaniu wspaniałej muzyki w sieci". Pliki, które użytkownicy pobiorą przy pomocy Microsoftu, będą mogły być odtwarzane na wielu rodzajach urządzeń, wliczając w to nową konsolę firmy - Xbox 360.

Na wieść o planach giganta z Redmond, nerwowo zareagowali akcjonariusze Napstera i Apple. Ceny ich akcji na nowojorskiej giełdzie natychmiast spadły (odpowiednio) o 3 i 5 punktów procentowych.

Więcej informacji: MSN Music