Microsoft reformowany - IE7 będzie miał zakładki!

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w blogu na stronach Microsoft Developer Network (MSDN), w siódmej wersji Internet Explorera możliwe będzie otwieranie stron w kolejnych zakładkach jednego okna. Wygląda na to, że firmie nie przeszkadza, iż jest pięć lat za konkurencją.

Dean, jeden z programistów z zespołu IE7, nie twierdzi, że z zakładkami odkryli Amerykę. Podaje nawet przykład Maxthona jako przeglądarki zbudowanej w oparciu o IE i umożliwiającej surfowanie w Sieci z wykorzystaniem pojedynczego okna przeglądarki (i wielu zakładek). Oczywiście nie pada informacja o przeglądarkach konkurencyjnych.

Co ciekawe, Dean przyznaje się, że ekipa być może popełniła błąd nie decydując się na wprowadzenie możliwości przeglądania stron w zakładkach we wcześniejszych wersjach przeglądarki.

Komentatorzy zareagowali bardzo szybko. Ich zdaniem zakładki nie powinny być w tej chwili najważniejsze. Istotniejsza jest kwestia kompatybilności z CSS-ami czy XHTML-em. Ludzie obawiają się również, że Microsoft może wprowadzić kolejny nowy "standard", który będzie działał wyłącznie w IE.

Więcej informacji: blog