Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft przenosi Live Labs do zespołu Binga

Korporacja Microsoft zdecydowała o przeniesieniu zespołu badawczego Live Labs do większej grupy zajmującej się wyszukiwarką Bing. Laboratorium już wcześniej rozwijało projekty związane z siecią. Wśród znanych produktów Live Labs są m.in. Photosynth i Seadragon.

Microsoft przenosi Live Labs do zespołu Binga
Microsoft uruchomił Live Labs na początku 2006 r., by włączyć się w wyścig technologii internetowych z rywalami, takimi jak Google. Laboratorium zajmowało się m.in. multimediami w sieci, user experience i mechanizmami wyszukiwania grafik.

"Po prawie pięciu latach jako osobne laboratorium w Microsoft, Live Labs zostanie scalony z Bing, a jego zespół będzie odgrywać poważną rolę w przyszłym rozwoju wyszukiwarki" - informuje strona internetowa Live Labs - "Chcemy wykorzystać nasze doświadczenia z sieciowym UX [ang. user experience] i wizualizacją danych, by Bing bardziej Wam się podobał".

Założyciel i dyrektor techniczny Live Labs, Gary Flake, zrezygnował w piątek z pracy w firmie. Przed rozpoczęciem pracy w Microsoft, stworzył m.in. Yahoo's Research Labs i Overture Research.

Wśród znaczących projektów Live Labs wymienić można Photosynth - program, który umożliwia konstruowanie trójwymiarowych scen na podstawie kolekcji zdjęć. Laboratorium stworzyło też aplikację iPhone Sedragon, która miała na celu umożliwienie powiększania dużych dokumentów i zdjęć na małym ekranie urządzenia. Inne znane projekty, w których zespół brał udział, to m.in. Pivot i Web Sandbox.

Microsoft poinformował, że chce skupić swoje siły na rozwoju wyszukiwarki. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną zamknięcia Live Labs były też słabe wyniki finansowe. Już w kwietniu 2009 r. połowa pracowników laboratorium została przeniesiona do innych projektów korporacji. Od tego czasu, reszta zespołu zajmowała się już tylko technologiami związanymi z wyszukiwaniem.