Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft przegrywa z Nokią

Brytyjski producent telefonów komórkowych Sendo poinformował, że zrezygnował z instalowania w swoich produktach oprogramowania Microsoftu na rzecz oprogramowanie Nokii. Sendo jako jeden z pierwszych producentów miał wprowadzić na rynek telefony z software'em giganta z Redmond.

Decyzja ta jest o tyle zaskakująca, że Sendo pracował nad SmartPhone'm (tak miał się nazywać efekt współpracy brytyjskiej firmy z Microsoftem) od ponad dwóch lat. Kilka miesięcy temu pojawiły się nawet zapowiedzi oraz całkiem konkretne daty (koniec br.) wprowadzenia telefonów na rynek. Niestety, przedstawiciele Sendo nie poinformowali, co było przyczyną zakończenia współpracy.

Zamiast zupełnie nieznanego na rynku oprogramowania Microsoftu, w telefonach Sendo instalowany będzie popularny już teraz software dostarczany przez fińską Nokię. Zdaniem analityków, nie będzie to jednak miało większego wpływu na obecność Microsoftu na rynku oprogramowania dla telefonów komórkowych - po pierwsze Sendo nie jest zbyt wielkim producentem, po drugie zaś - firma Orange już wprowadziła na rynek taki telefon (a kolejni producenci zapowiadają rychłe premiery telefonów z oprogramowaniem Microsoftu).