Microsoft pozywa stronę sprzedającą testy na certyfikaty IT

Sąd federalny w Connecticut wydał właścicielom strony Pass4sure zakaz publikacji materiałów w jakikolwiek sposób związanych z Microsoftem. Wyrok zapadł po tym, jak Gigant z Redmond oskarżył autorów serwisu o publikowanie pytań i odpowiedzi do aktualnych testów firmy na certyfikaty z branży IT.

Sąd federalny w Connecticut wydał właścicielom serwisu Pass4sure.com oraz pokrewnej firmie Freetech Services zakaz dystrybucji materiałów związanych z Microsoftem. Sprawa trafiła do sądu na prośbę Gigant z Redmond.

Pass4sure.com zajmuje się sprzedażą "wysokiej jakości pytań i odpowiedzi do testów IT". Jej właściciele ogłosili na stronie zwrot pieniędzy wszystkim, którzy po skorzystaniu z ofery nie zaliczą swoich egzaminów już w pierwszym podejściu. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo kusząco. Okazuje się jednak, że jest pewien haczyk.

Microsoft pozwał firmę twierdząc, że sprzedaje ona odpowiedzi do aktualnych testów. Specjalnie wyznaczone osoby w Microsofcie "skorzystały" z oferty Pass4sure i na początku maja kupiły od firmy różne rodzaje egzaminów. Okazało się, że były one "identyczne lub bardzo podobne" do tych, które przeprowadzał sam Microsoft.

Sąd rozpatrzył pozew na korzyść Giganta z Redmond. Materiały co prawda znikły ze strony, ale wiele z nich wciąż znajduje się w sieci.

Żadna ze stron nie pokusiła się o komentarz w sprawie. Trzeba również dodać, że Pass4sure ma w ofercie wiele testów na certyfikaty Cisco Systems, Oracle czy IBM. Cena za pojedynczy arkusz wynosi od 80 do 125 dolarów. Istnieje więc spora szansa na to, że niebawem doczekamy się kolejnych informacji związanych z działalnością serwisu.