Microsoft pozywa spamerów

Microsoft rozpoczął kolejny etap walki z trapiącym użytkowników poczty elektronicznej zjawiskiem spamu. Przedstawiciele koncernu poinformowali wczoraj o wytoczeniu procesów 15 firmom, masowo wysyłających niechciane wiadomości do klientów Microsoftu.

Pozwy złożone zostały sądach w USA i Wielkiej Brytanii - skierowane są one przede wszystkim do firm "spamujących" użytkowników kont pocztowych Hotmail. Przedstawiciele Microsoftu mówią, że pozwani odpowiedzialni są za przesłanie ponad 2 miliardów niechcianych wiadomości. Koncern domaga się od nich natychmiastowego zaprzestania nadsyłania spamu.

Postępowanie sądowe to nie jedyny sposób, w jaki Microsoft zamierza walczyć ze spamem. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że narzędzia do walki z niechcianą korespondencją zostaną również zaimplementowane do najnowszych wersji programów Outlook oraz MSN.

Z danych opublikowanych ostatnio przez brytyjską firmę MessageLabs wynika, że spam stanowił w maju ponad 50% wszystkich e-maili wysłanych do firm. Zdaniem przedstawiciela Microsoftu będzie jeszcze gorzej - w przyszłym roku spam może stanowić nawet 65% wszystkich wysyłanych e-maili.